23 maja 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zainaugurował debatę na temat strategii rozwoju Wielkopolski po 2020 roku. Kolejne debaty, tym razem już subregionalne odbędą się odpowiednio:

• 24 maja 2018 roku – spotkanie w Koninie (Wielkopolska Wschodnia),
• 4 czerwca 2018 roku – spotkanie w Pile (Wielkopolska Północna),
• 11 czerwca 2018 roku – spotkanie w Kaliszu (Wielkopolska Południowa),
• 21 czerwca 2018 roku – spotkanie w Poznaniu (Wielkopolska Centralna),
• 22 czerwca 2018 roku – spotkanie w Lesznie (Wielkopolska Zachodnia).

 

Już dziś chcielibyśmy zaprosić na spotkanie 11 czerwca (poniedziałek) do Kalisza.

Rok 2020 będzie kluczowy dla programowania rozwoju Wielkopolski. W tym czasie straci ważność obecnie obowiązująca Strategia Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku. Wielkopolska 2020. Ponadto, w tym samym czasie zakończy się obecnie realizowana w Unii Europejskiej perspektywa finansowa. Nowa strategia jest niezbędna dla przygotowania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla perspektywy finansowej po 2020 roku.
Ważną cechą dotychczasowych prac nad poprzednimi odsłonami strategii regionalnej było partnerstwo społeczne. Zespoły przygotowujące projekty kolejnych dokumentów uwzględniały zbierane w różny sposób opinie i propozycje. Tradycyjnie, w różnych miejscach Wielkopolski, przed ich przyjęciem, odbywały się konferencje, zarówno regionalna, jak i dotyczące subregionów.
– Już dziś zapraszamy do dyskusji o tym, jak kontynuować dynamiczny i zrównoważony rozwój Wielkopolski. Liczymy na merytoryczny dialog przy tworzeniu strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

W tym kontekście odbędzie się cykl dyskusji diagnostycznych, które zostaną przeprowadzone w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego.

Oceń przydatność artykułu
Metadane: